Arhivi Kategorije: Castra

Mini Castra 2024 – rezultati /results

SLO:

Dragi akvarelisti,

Najlepša hvala vsem za prijavo na festival Mini Castra 2024 in za poslana dela.

Spodaj je seznam sprejetih avtorjev, ki bodo v tem tednu prejeli informacije o tem, katero njihovo delo je bilo izbrano, in navodila za pošiljanje.

Ostali pa, ki niste bili izbrani, pa upamo, da vas to ni odvrnilo od tega, da se tudi naslednja leta ponovno prijavite in lepo vabljeni, da obiščete letošnjo razstavo akvarelov v naši galeriji.

 

ENG:

Dear watercolour artists,

Many thanks to everyone for applying to the Mini Castra 2024 festival and for the submitted artworks.

Below is a list of accepted artists. This week, you will receive information about which artwork of yours has been selected and shipping instructions.

For the rest of you who were not selected, we hope that this did not deter you from applying again in the following years, and you are very welcome to visit this year’s watercolour exhibition in our gallery.

 

Adriana Rodu Romania
Adriano Lecce Italy
Agnieszka Zdybel-Zawadzka Poland
Alain Riquier France
Aleksandra Ciążyńska Poland
Alena Sedláková Slovakia
Alenka Tominac Croatia
Alenka Ana Stante Slovenija
Alma Zorko Slovenija
Alojz Konec Slovenija
Ana Claudia  Verblud Argentina
Andrea Verdelago Slovenija
Andrea Buschfort Germany
Andrej Novak Slovenija
Andreja  Završnik Slovenija
Andreja Pagon Slovenija
Angela Dovžan Slovenija
Angélique Verleyen Belgium
Ausra Sirutiene Lithuania
Barbara Štrakl Borlovan Slovenija
Blaženka Rocco Slovenija
Boštjan Močnik Slovenija
Boža Jambrek Slovenija
Branko Tomažič Slovenija
Branko Hafner Slovenija
Carlos Perez Lopez Spain
Carmen Sanchez Blazquez Spain
Carmen Rosa Mercedes Ustaris Olivera Peru
César Gordillo Mexico
Claudia Delgadillo  
Claudio Javier  Pincas Feldman Belgium
Cristina Maria Petruțiu Romania
Dajana Čok Slovenija
Daniel Arteaga Mexico
Darinka Račevski Slovenija
Darja Kemperle Slovenija
Drago Hajdarovič Slovenija
Duša Haložan Sedej Slovenija
Elena del Valle Yarza Mexico
Eleonóra Herbélyné Hungary
Ellen Visser Netherlands
Elvira Kristel Peña Trujillo United States of America
Erika Szentgyörgyi Hungary
Germana Snaidero Italy
Gloria Toscano Italy
Greta Sabbe Belgium
Helena Kenda Slovenija
Ica Lapusan Romania
Ira Zybin Israel
Irena Hribar Schmidt Canada
Irena Noreikaite Petraitiene United States of America
Irena Gorenc Slovenija
Irina Dvoeglazova Germany
Isabel Sanjuan Spain
Ivana Hostnik Slovenija
Ivonne Garate Urtubia Austria
Janez Slabe Slovenija
Janna Liebender-Folz Germany
Jože Šajn Slovenija
Jure Dimec Slovenija
Jutarut Butpien Thailand
Kara Kalajžič Slovenija
Karmen Kastelic Pipan Slovenija
Katerina Labropoulou Greece
Klavdija Marušič Slovenija
Ksenia Mitasova Germany
Lara Kobal Slovenija
Larisa Golec Croatia
Leszek Błażewicz Poland
Lili Gluić Croatia
Ljuba Prezelj Slovenia
Lolita Malinauskienė Lithuania
Maija Pietilä Finland
Maisa Moijanen Finland
Marco Antonio Lozano Garcia Mexico
Maria Vishnevetsky Israel
María del Pilar Ibarra Mexico
Maria Grazia Cadoni Italy
Marija Strnad Slovenija
Marija Manja Čamernik Slovenija
Marijeta Masten Croatia
Marina Clarke Germany
Marisa Pietraperzia Italy
Marko Šešek Slovenija
Marta Frei Slovenija
Marta Ferrari Italy
Marta Mertelj Slovenija
Matija Cipurić Slovenija
Merima Handanovic Slovenija
Mihael Koželj Slovenija
Mihaela Rotaru Romania
Milan Polak Slovenija
Milena Gregorčič Slovenija
Milton Stuardo Čile
Mojca Močnik Slovenia
Mojca Žerjal Slovenija
Momčilo Dabanović Serbia
Nada Radonjič Slovenija
Olivera Stojanovic Serbia
Otilia Carrillo Mexico
Oto Vogrin Slovenija
Radko Oketič Slovenija
Ramón Larrauri Torroella Mexico
Rocío González Spain
Roman Planko Slovenija
Romeo Štrakl Slovenija
Rosalba Perucchini Italy
Roxana Tudor Romania
Siilva Copič  
Silva Karim Slovenija
Siwa Inthakhot Thailand
Slobodan Milojević Slovenija
Sonia Slavtcheva Czechia (Czech Republic)
Spomenka Petrović Serbia
Stanisław Stach Poland
Špela Kavčnik Nemec Slovenija
Špela Vodopivec Slovenija
Tanja Špenko Slovenija
Tanja Mehle Slovenia
Tanja Hočevar Slovenija
Tetyana Donets Slovenija
Tóze Baião Portugal
Tsvetanka Simeonova Bulgaria
Tuija Jämsén Finland
Vadim Koptievsky Israel
Varvara Kurakina Poland
Vesna Živadinov Štebe Slovenija
Vita Pirotskaya Serbia
Vladimir Crnomarković Serbia
Zdenka Grebenjak  
Zdravko Červ Slovenija
Zoja Makovec Slovenija
Zora Završnik Črnologar Slovenija
Zoran Ogrinc Slovenija
Zsuzsanna Erényi Hungary
Žarko Vrezec Slovenija
Živko Toplak Croatia

 

Mini Castra 2024

SLO:

Vljudno vabljeni na sodelovanje na 5. mednarodnem festivalu akvarela malega formata Mini Castra 2024. 

Navodila za prijavo najdete v tem dokumentu: MINI CASTRA 2024 – SLO

Na tej povezavi najdete obrazec za prijavo.

 

ENG:

Kindly invited to the 5. international small format watercolour festival Mini Castra 2024. 

In this pdf document you can find the instructions for the application: MINI CASTRA 2024 – EN

In this link you can find the application form

 

ESP: 

Están cordialmente invitados a participar en el 5to festival de acuarela de formato pequeño Mini Castra 2024.

En este documento en pdf puede encontrar las instrucciones para la aplicación: MINI CASTRA 2024 – SPA

En esta liga puede encontrar el formato de aplicación (en inglés).

 

ITA:

Gentilmente invitati al 5. festival internazionale dell’acquerello di formato piccolo Mini Castra 2024.

In questo documento pdf può trovare le istruzioni per l’applicazione: MINI CASTRA 2024 – ITA

A questo link può trovare il formato per la aplicazione (in inglese).

 

Castra 2023: nagrade un diplome / awards and honourable mention certificates

Strokovna žirija je pri podelitvi nagrad in diplom skušala zajeti vse tehnike, motive in koncepte akvarela, upoštevala je tudi izvirnost ideje ter pristop k reševanju likovnega problema. Skozi to prizmo je poiskala in nagradila dela, ki izstopajo in si zaslužijo nagrade in diplome.

ENG:

When awarding prizes and honourable mention certificates, the art committee tried to cover all techniques, motifs and concepts of watercolour, and also took into account the originality of the idea and the approach to solving the art problem. Through this prism, they rewarded artworks that stand out and deserve awards and honourable mention certificates.

Nagrade prejmejo / Awards go to: 

  1. Ana Undurraga, Spain
  2. Ivan Milushev, Bulgaria
  3. David Hrvatin, Slovenia
  4. Damir Facan-Grdiša, Croatia
  5. Luka Popič, Slovenia

Diplome prejmejo / honourable mention certificates go to: 

  1. Efer Aguilar, Argentina
  2. Manhal Aldabbagh, Iraq
  3. Marta Frei, Slovenia
  4. Tanja Hočevar, Slovenia
  5. Silva Karim, Slovenia
  6. Stanko Kolbezen, Slovenia
  7. Marina Legovini, Italy
  8. Klavdija Marušič, Italy
  9. Anna Pogrzebacz, Austria
  10. Raimonda Raulus, Lithuania

Čestitke vsem nagrajencem! / Congratulations to the winners! 

CASTRA 2023 – REZULTATI / RESULTS

SLO:

Dragi akvarelisti, najprej iskrena hvala vsem za poslane akvarele in za vaš interes za sodelovanje na 5. mednarodnem bienalu akvarela Castra 2023.

Spodaj je seznam izbranih avtorjev za razstavo. Iskrene čestitke!

V naslednjih dneh bo vsak posebej na email prejel navodila za naslednji korak.

—–

ENG:

Dear watercolour artists, first of all thank you so much to all of you who submitted your watercolour artworks to the 5th international watercolour festival Castra 2023.

Please, find below the list of the selected artists. Congratulations!

In the following days, we will send the instructions for the next stage to each one of you.

 

Adina Ghinaci Romania
Adriano Henrique Bastos Muniz Brazil
Agata Boniakowska Poland
Alain Riquier France
Aleks Kase Estonia
Aleksandra Ciążyńska Poland
Alenka Tominac Croatia
Alina Vuxanovici Romania
Amir Nir Israel
ANA UNDURRAGA Spain
Ana Baucar Miklič Slovenia
Anastasia Prokofyeva Israel
Andrea Verdelago Italy
Andrea Buschfort Germany
Anna Pogrzebacz Austria
Anna Radis Israel
Anna Ivanova Israel
Antonina Shtogryn Ukraine
Barbara Cenni Italy
Biserka Komac Slovenia
Bosiljka Bakocevic Montenegro
Brane Kopse Slovenia
Branimir Pešut Croatia
Branko Tomažič Slovenia
C. Soen Nio LE GALL France
Cecilija Žmahar Slovenia
Cesar Gordillo Mexico
Cezary Bednarczyk Poland
Claude Carretta France
Claudio Feldman Belgium
CLAUDIO XAVIER VÁSQUEZ COBA Ecuador
Conchi Ororbia Spain
Cuauhtémoc Martínez Flores Mexico
Dajana Čok Slovenia
Damir Facan-Grdiša Croatia
Darinka Račevski Slovenia
David Hrvatin Slovenia
Diana Akhmetzyanova Russia
Dieter Wystemp Germany
Drago Hajdarovič Slovenia
Dreja Novak Slovenia
Efer Aguilar Argentina
Einat Zevulun Israel
Eleonora Hodut Romania
Eleonóra Herbélyné Hungary
Elhanan Jacobovitch Israel
ERNA KOPŠE Slovenia
Flavio Mauri Italy
Gad Frenkel Israel
Giovanna Alotti Italy
Giuseppina Bascietto Italy
Greta Sabbe Belgium
Hagar Kadima Israel
Helena Kenda Slovenia
Henrieta Maneva United States
Ilya Belousov Russia
Ines Rajnović Croatia
Inna Nagaytseva Canada
Ira Sybin Israel
Irena Petraitiene United States
Irina Greenke USA
Irina Sorochinsky Israel
Iva Štefanac Croatia
Ivan Milushev Bulgaria
Ivan Vreček Slovenia
Ivani Ranieri Brazil
Ivett Trazsi Hungary
Jadranka Završnik Slovenia
Janez Dragolič Slovenia
Janez Ovsec Slovenia
Janna Liebender-Folz Germany
Javier Zorrilla  Spain
Jevrosima Lukic Serbia
Joanna Zając-Slapničar Poland
Joško Pribudić Croatia
Juan Saturio Santos Spain
Jure Dimec Slovenia
KARA KALAJŽIČ Slovenia
Katarina Polgary Slovakia
Katarina Vidmar Slovenia
Klavdija Marušič Italy
Larisa Shtrumfeld Israel
Larisa Golec Hrvatska
Larissa Rogacheva Australia
LEOPOLDO DREXLER Chile
Leszek Błażewicz Poland
LILI GLUIĆ Croatia
Lucija Šubić Croatia
Luka Popič Slovenia
Lyubov Titova Russia
Maikki Parkkila Finland
MARENE LASAGABASTER Spain
Margarita Korsak Moldova
     
Maria Vishnevetckaia Israel
Maria (detta Marisa) Pietraperzia Italy
Marica Servolo Italy
Marija Franinović Slovenia
Marija Čamernik Slovenia
Marina Oleynik Russia
Marina Legovini Italy
MARTA FREI Slovenia
Marta Ferrari Italy
Marta Mertelj Slovenia
Martina starc Slovenia
Matija Cipurić Slovenia
Michaela Latan Romania
Milan Polak Slovenia
Milton Eduardo Chile
Mirjana Vujovic Montenegro
Mojca Žerjal Slovenia
Momčilo Dabanović Serbia
Nai Mu Ko Taiwan
Natalia Studenkova Slovakia
Natalia Shiryaeva Russia
Noa Perl Israel
Olga Bezlepkina Russia
Olga Nigulimova Russia
Olga Zavalniuk Ukraine
Olivera Stojanović Serbia
Omar Yahuana Chuquimarca Peru
OTO VOGRIN Slovenia
Oxana Kravtsova Slovenia
Paula Swenson Portugal
Pavel Janouškovec Czech Republic
Pavle Ščurk Slovenia
Petar Lazarević Slovenia
Radko Oketič Slovenia
Raimonda Rauluseviciene Lithuania
Ranko Bočina Serbia
Rein van Uden Netherlands
Ritva Räsänen Finland
Roberto Arias Balarezo Peru
Rocío González Spain
Roman Planko Slovenia
Sanja Pribudić Croatia
Sergii Grygoriev Ukraine
Shulamit Bismuth Israel
Silva Copič Slovenia
Silva Karim Slovenia
Silvana Lautar Slovenia
Slavomirka Kovacevic Serbia
Slobodan Milojević Slovenia
Snezana Milosev Serbia
Spomenka Petrovic Serbia
Stanisław Stach Poland
STANKO KOLBEZEN Slovenia
Svetlana Dubas-Mokritskaya Israel
Svetlin Sofroniev Bulgaria
Svilena Babukchieva Bulgaria
Tali Neeman Sabo Israel
Tanja Hočevar Slovenia
Tanja Špenko Slovenia
Tatiana Anisimova Russia
Tatjana Schmidt Germany
Tetyana Donets Slovenia
Teuku Shabir Indonesia
Tilen Pepevnik Slovenia
Tončka Madon Slovenia
Vadim Koptievsky Israel
Varvara Kurakina Poland
Vita Pirotskaya Serbia
Wioletta Ustyjańczuk Poland
Yair David Israel
Yair Katz Israel
Yana Gorelik Israel
ZDENKA GREBENJAK Slovenia
Zev Labinger Israel
ZORA ZAVRŠNIK ČRNOLOGAR Slovenia
Zoran Ogrinc Slovenia
Zsuzsanna Erényi Hungary
Žarko Vrezec Slovenia
Živko Toplak Croatia

 

OBVESTILO ZA CASTRO 2023 / NOTICE FOR CASTRA 2023

SLO: 
 
Dragi akvarelisti,
 
Najprej se vam najlepše zahvaljujemo za vaše zanimanje za 5. festival akvarela Castra 2023.
V navodilih piše, da je danes zadnji dan za prijavo, vendar se je žirija na željo nekaterih zainteresiranih avtorjev odločila podaljšati rok.
– Novi rok za prijavo je 29. april.
Žirija bo izbrane umetnike na razstavo obvestila po 7. maju.
O novih rokih za pošiljanje originalnih likovnih del vas bomo obvestili po 7. maju po e-pošti.
 
Hvala za vaše razumevanje.
 
 
ENG:
 
Dear artists,
 
First, thank you so much for your interest in the 5th watercolour festival Castra 2023.
In the instructions it says that today is the last day for applying, however, the jury decided to extend the deadline on the petition of some interested artists.
– The new deadline for applying for Castra 2023 is April 29th.
The jury will inform the selected artists for the exhibition after May 7th.
We will inform you about the new deadlines for sending your original artwork in the email after May 7th.
 
Thank you for your comprehension.

CASTRA 2023

SLO: 

Dragi akvarelisti, 

vljudno vabljeni, da se nam pridružite na 5. mednarodnem festivalu akvarela Castra 2023. Tokrat je na vrsti velik format. 

Navodila si lahko prenesete v .pdf dokumentu spodaj. 

 

ENG: 

Dear watercolor artists,

you are kindly invited to join us at the 5th  International Watercolor Festival Castra 2023. This time in the large format.

You can download the instructions in the .pdf document below.

 

Slovensko: CASTRA 2023 – SLO

Za prijavnico kliknite tukaj.

 

English: CASTRA 2023 – EN

For the Application form click here.

 

MINI CASTRA 2022 REZULTATI / RESULTS

SLO:

Dragi akvarelisti, po prejetju vaših originalnih akvarelov je umetniška komisija ocenila dela ter za nagrade in diplome izbrala naslednja dela:

 

ENG:

Dear watercolour artists, after having received all your original watercolour artworks, the art committee selected the following artworks for awards and recognitions:

 

1 nagrada / 1st award David Hrvatin, Slovenia

  1. nagrada / 2nd award Gloria Toscano, Italy
  2. nagrada / 3rd award Branko Tomažič, Slovenia
  3. nagrada / 4th award Zsuzsanna Erényi, Hungary
  4. nagrada / 5th award Janko Orač, Slovenia

 

Priznanja / Recognitions:

 

Klavdij Tutta, Slovenia

Momčilo Dabanović, Serbia

Barbara Cenni, Italy

Maria Esther Becerril, Mexico

Ranko Bončina, Serbia

Batur Baslar, Spain

Janna Liebender-Folz, Germany

Nataliia Englert, Germany

Pavle Ščurk, Slovenia

Gonzalo Ibáñez, Chile

 

Iskrene čestitke vsem! / Sincere congratulations to all!

 

MINI CASTRA 2022 – REZULTATI / RESULTS

SLO:

Dragi akvarelisti, najprej iskrena hvala vsem za poslane akvarele in za vaš interes za sodelovanje na 4. mednarodnem bienalu akvarela malega formata Mini Castra 2022.

Spodaj je seznam izbranih avtorjev za razstavo. Iskrene čestitke!

V naslednjih dneh bo vsak posebej na email prejel navodila za naslednji korak.

—–

ENG:

Dear watercolour artists, first of all thank you so much to all of you who submitted your watercolour artworks to the 4th international small format watercolour festival Mini Castra 2022.

Please, find below the list of the selected artists. Congratulations!

In the following days, we will send the instructions for the next stage to each one of you.

 

Seznam izbranih avtorjev / The list of the selected artists:

Adriana Toso-Schulze Germany
Age-Elisa Riekkinen Finland
Aleks Kase Estonia
Aleksander Fenos Slovenia
Aleksandra Ciążyńska Poland
Alojz Konec Slovenia
Ana Vidmar Slovenia
Andrea Verdelago Italy
Angelita Salanio Philippines
Anita  Rosvall Sweden
Anna Ptaszek Poland
Ashish Irap India
Asma Sepahian Iran
Barbara Cenni Italy
Batur Baslar Spain
Branko Tomažič Slovenia
Brenda Tenk Philippines
Cesar Gordillo Mexico
César Goldsmith Chile
Christine Berlinson-Esser Germany
Chrysoula  Argyros South Africa
Claudia Delgadillo Bolivia
Conchi Ororbia Spain
Constanza Hernández Diaz Chile
Dana Catona Romania
Daniel  Arteaga Mexico
David Hrvatin Slovenia
Dragica Kurillo Slovenia
Drago  Hajdarovič Slovenia
Edward Barriga Reyes Chile
Efer Aguilar Argentina
Eleonóra Herbélyné Hungary
Eve Mazur Poland
Farnaz Mamaghani Iran
Flavio  Mauri Italy
Germana Snaidero Italy
Giovanna Alotti Italy
Giovanna  Germani Italy
Gloria Toscano Italy
Gonzalo Ibáñez Chile
Greta Sabbe Belgium
Hector Fernández Spain
Ieva Liaugaudaite Lithuania
Ira Zybin Israel
Irena Petraitiene USA / Lithuania
Irina Greenke USA
Irina  Yushmanova Mexico
Isabel Sanjuan Spain
Ivan Milushev Bulgaria
Ivan Vreček Slovenia
Janez Dragolič Slovenia
Janez Slabe Slovenia
Janko Orač Slovenia
Janna Liebender-Folz Germany
Joana Lukiene Lithuania
Joanna Zając-Slapničar Poland
José Martín Cruz Mendoza Mexico
Juan Carlos Martínez Chile
Justi Marín Spain
Karmen Kastelic Pipan Slovenia
Katarina Vidmar Slovenia
Klavdija Marušič Slovenia/Italy
Kristina Suit Estonia
Larissa Rogacheva Australia
Le  Sanchez Philippines
Leopolda Kara Kalajžič Slovenia
Leopoldo Drexler Chile
Leszek Błażewicz Poland
Ligia Kopper Costa Rica
Lili Gluić Croatia
Ljubinka Gligorova North Macedonia
Lucia Zamburlini Italy
Lucijan Bratuš Slovenia
Luka Popič Slovenia
Ma. Victoria Aurea van Dijk Suriname
Magdalena Turek-Staniucha Poland
Mahsa Mehdizadeh Iran
Marene Lasagabaster Spain
María Esther Becerril Mexico
Marija Flegar Slovenia
Marija Strnad Slovenia
Marija Nabernik Slovenia
Marisa Pietraperzia Italy
Marko Šešek Slovenia
Marta Frei Slovenia
Marta Ferrari Italy
Marta Mertelj Slovenia
Martina Starc Slovenia
Maryia Zuyeva Lithuania
Matija Cipurić Slovenia
Milan Polak Slovenia
Milena Gregorčič Slovenia
Mimi Šegina Slovenia
Mojca Žerjal Slovenia
Momčilo Dabanović Serbia
Monika Bielat-Sobiczewska Poland
Nai Mu Ko Taiwan
Nataliia  Englert Germany
Nataša Tajnik Stupar Slovenia
Néstor Flores Chile
Olga Zavalniuk Ukraine
Oto Vogrin Slovenia
Oxana Kravtsova Slovenia
Paola de Miguel Spain
Pavle Ščurk Slovenia
Petar Lazarević Slovenia
Pilar Reyes Noriega Mexico
Radko Oketič Slovenia
Raimonda Raulus Lithuania
Ramon Larrauri Mexico
Ranko Bočina Serbia
Rodrigo Aros Chile
Roman Planko Slovenia
Sandra Celi Philippines
Shirish Mulmuley India
Silva Copič Slovenia
Silva Karim Slovenia
Siwa Inthakhot Thailand
Slavica Štrukelj Kokoravec Slovenia
Slobodan Milojević Slovenia
Soen Nio Le Gall France
Spomenka Petrovic Serbia
Stanisław Stach Poland
Stanko Kolbezen Slovenia
Susan A. Mendoza Philippines
Suzana Gigic Serbia
Tanja Špenko Slovenia
Tanja Hočevar Slovenia
Trudi Sommer-Knuppertz Germany
Umaporn Diloksri Lucic Serbia
Vadim Koptievsky Israel
Varvara Kurakina Poland
Vilma Rimkuvienė Lithuania
Zdenka Grebenjak Slovenia
Zora Završnik Črnologar Slovenia
Zsuzsanna  Pál Hungary
Zsuzsanna  Erényi Hungary
Žarko Vrezec Slovenia
Živko Toplak Croatia

 

4. mednarodni festival akvarela malega formata / 4th international small format watercolour festival – Mini Castra 2022

IWS Slovenija vabi na 4. mednarodni bienale akvarela malega formata v Vipavski dolini.
Kindly invited to the IV. international small format watercolour biennial in Vipava valley by IWS Slovenia.

 

NOV DATUM ZA PRIJAVO: 6. MAJ

NEW APPLICATION DEADLINE: MAY 6TH

 

Navodila v slovenščini: MINI CASTRA 2022 – slo

English instructions: MINI CASTRA 2022 – eng

Istruzioni in italiano: MINI CASTRA 2022 – ita

Instrucciones en español: MINI CASTRA 2022 – esp

Instrukcje po polsku: MINI CASTRA 2022 – pol

 

CASTRA 2021 – REZULTATI / RESULTS

SLO:

Veseli nas, da se je na letošnji 4. bienale akvarela Castra 2021 prijavilo skoraj 900 akvarelov in več kot 300 avtorjev z vsega sveta. Veseli nas tudi, da je vsako leto vse več prijav.

Strokovna žirija je po pregledu vseh prispelih akvarelov, med katerimi je bilo zelo veliko vrhunskih akvarelov, imela zelo težko nalogo, da med njimi izbere nagrajenih 16.

 

ENG:

We are very glad to announce that this year, almost 900 watercolours by more than 300 authors applied for the 4th international watercolour biennale Castra 2021. We are happy that every year, the number of applications is growing.

After reviewing all the submitted artworks, many of which were top-quality watercolours, the professional committee had the very difficult task of selecting the 16 winners.

 

Nagrade / awards:

1. nagrada / 1 st award: Adam Papke – Piazza del Duomo, Poland

2. nagrada / 2nd award: Pavel Janouškovec – Autumn impressions XII., Czech Republic

3. nagrada / 3rd award: Nader Mohazabnia – Turkish man, Iran

4. nagrada / 4th award: Alojz Konec – Plastična cvetova, Slovenia

5. nagrada / 5th award: Andrzej Rabiega – Eagle Owl, Poland

Aquarius nagrada / Aquarius award: Tomáš Fišera – Valley of Rags, Czech Republic

 

Diplome / Recognitions:

Andrey Samolinov – Long time no see, Russia

Chang Ming Minko Wong – Hennessy Jaffe Road, Hong Kong

Christine Berlinson-Esser – Frosty morning, Germany

Igor Banfi – O možnosti hoje po vodi, Slovenia

Ira Zybin – Urban Birds #2, Israel

Jelica Rašeta – Le ultime fette d’estate 2020, Italy

Leszek Blażewicz – The swamp, Poland

Marta Frei – Fresh II, Slovenia

Momčilo Dabanović – Kosava, Serbia

Oxana Kravtsova – 3.5 lemons, Slovenia

Rein Van Uden – Man with seagulls, The Netherlands

Zora Završnik Črnologar – Trta, Slovenia

 

Častna diploma / Recognition of honour:

Žarko Vrezec – Kvartet 4, Slovenia

 

Iskrene čestitke! / Congratulations!