Od 15. januarja do 5. februarja se v naši galeriji predstavljajo naši novi in mlajši člani društva. Mlajši članici sta Nika Šimac in Tea Curk Sorta, novi pa Simão Bessa, Hana Karim, Kristina Rutar, Teja Tegelj in Aleksander Velišček.
Simão Bessa se je rodil leta 1982 v Santu Tirsu na Portugalskem. V tem istem mestu je dokončal srednjo šolo za oblikovanje in bil kasneje sprejet na Akademijo za likovno umetnost v Portu, kjer je leta 2008 doštudiral smer slikarstvo. Leta 2009 ga je portugalsko Ministrstvo za kulturo izbralo za mednarodno izmenjavo oziroma štipendijo Inov-art, ki so jo dodelili dvestotim najbolj perspektivnim umetnikom Portugalske. V okviru te izmenjave je deloval v ljubljanskem društvu ŠKUC. Trenutno Bessa živi in ustvarja v Dupljah pri Vipavi. Ukvarja se tudi s fotografijo in občasno vodi kreativne delavnice.
Tea Curk Sorta se je rodila 1981 v Šempetru pri Gorici. Diplomirala je leta 2007 iz kiparstva na ljubljanski Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje kjer je zaključila tudi magistrski študij grafike. V svojih kiparskih delih odpira nekatera izjemno aktualna vprašanja, ki si jih zastavlja zlasti mlajša generacija umetnic. Zanima jo, kako danes okolica sprejema ustvarjalko, ki je hkrati tudi mati, kje naj postavi ločnico med ustvarjanjem in zasebnim življenjem ter kako naj kot svobodna umetnica preživi. Ekonomski vidik ustvarjanja je tudi glavni razlog za izbor materialov (žice in gline) ter izdelavo pretežno malih formatov glinenih kipov.
Hana Karim se je rodila 1988 v Šempetru pri Gorici. Leta 2014 je diplomirala iz kiparstva na Pedagoški fakulteti v Ljubljani pri prof.Romanu Makšetu. Pod imenom Hana Karim Jewellery Design oblikuje avtorski unikaten nakit iz keramike, ki ga je razstavljala na različnih umetniških ter modnih dogodkih v Sloveniji in tujini. Asistirala je tudi pri promociji, izvajanju delavnic in drugih javnih dogodkov tekom 30. Grafičnega bienala v Mednarodnem grafičnem likovnem centru v Ljubljani. V okviru kreativne institucije Anselma v Ljubljani vodi začetni in nadaljevalni tečaj oblikovanja keramike.
Nika Šimac se je rodila 1985. Po končani umetniški gimnaziji v Novi Gorici, se je vpisala na Akademijo lepih umetnosti v Benetkah, kjer je diplomirala leta 2007 iz kiparstva. Leta 2010 je z odliko zaključila tudi magistrski študij. Od istega leta dalje ima tudi odobren status kulturnega delavca. V svojih delih uporablja različne kiparske materiale in tako ustvarja sintezo naravnih elementov. Za sabo ima že številne samostojne in skupinske razstave tre postavitve javnih kipov tako doma kot v tujini.
Kristina Rutar se je rodila 1989 v Šempetru pri Gorici. Oktobra 2013 je diplomirala na Pedagoški fakulteti, na področju keramike. Leta 2015 je na Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta v Vroclavu zaključila podiplomski program Interdisciplinarna grafika. Trenutno živi in ustvarja v Ljubljani, kjer tudi dela kot asistenka pri predmetu Keramika na Akademiji za Likovno Umetnost in Oblikovanje.
Teja Tegelj se je rodila 1981 v Postojni. Študirala je na Pedagoški fakulteti v Ljubljani, smer Likovna pedagogika, kjer je leta 2006 diplomirala pri prof. Bojanu Kovačiču. Študij zaključuje na podiplomskem programu iste inštitucije. Deluje kot profesorica na osnovni šoli. Ustvarja na področju slikarstva. Predstavlja se na samostojnih in skupinskih razstavah doma in v tujini. Živi na Notranjskem.
Aleksander Velišček se je rodil 1982 v Šempetru pri Gorici. Diplomiral je leta 2010 iz likovne umetnosti na Akademiji za likovno umetnost v Benetkah. Je eden redkih slovenskih umetnikov, ki se kot slikar loteva svetovnih osebnosti, ki so po avtorjevem mnenju pustile sledi v našem sočasnem življenju. Njihovi obrazi, ko jih upodobi v krožnem izrezu, postanejo maske, ki zgubane in v grimasah nekaj govorijo. Nanosi barv poudarjajo materialnost, mesenost, ki pa na robovih že razpada. Živi in dela med Novo Gorico, Benetkami in Luganom.
Vladimir Bačič