18. maj16. junij 2017

V Lokarjevi galeriji v Ajdovščini je na ogled Pregledna razstava nekaterih likovnih del sedanjih in nekdanjih dijakov Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina.  Razstavljena so likovna dela dijakov obeh programov-predšolske vzgoje in gimnazijskega programa.

Dijaki se predstavljajo s slikarskimi in kiparskimi deli, grafičnimi listi, računalniško grafiko ter fotografijami. Na zastavljene likovne naloge se odzivajo kritično in odstirajo marsikatero problematiko današnje družbe. Osrednji del razstave vključuje dela dijakov likovnega krožka.

Na dan muzejev, 18. maja, so bila v Lokarjevi galeriji organizirana vodstva za obiskovalce, ki sta jih izvajala dijaka Adriana Ronkali in Boštjan Volk ter profesorica likovne umetnosti, Damjana Plešnar, ki so z veseljem odgovarjali na marsikatero zastavljeno vprašanje.

Damjana Plešnar